Gerard Butler flet për incidentin në ‘P.S I Love You’

Gerard Butler kujtoi momentin kur ai “pothuajse vrauu” Hilary Swank në “P.S. I Love You”.

Butler tha në “The Drew Barrymore Show” se Swank u plagos ndërsa po punonte në një skenë në të cilën ai kërcente “si një idiot” me pantallona të shkurtra. Ndërsa personazhi i Butler-it, Gerry Kennedy, supozohej të goditej në fytyrë me një kapëse ndërsa zhvishej, por mbërthyesi metalik “goditi” kokën e Swank-ut.

“Ai fluturoi mbi kokën time,” shpjegoi aktori. “Ajo u vra dhe duhej të shkonte në spital.” Pas aksidentit, studio u pastrua “në tre sekonda”, duke e lënë Butlerin duke qarë . “Lëndova Hilary Swank. Desh ia dëmtova syrin. U ndjeva shumë keq”, shtoi Gerard. Në shkurt 2020 u raportua se vazhdimi i ‘P.s I love You’ ishte rrugës , por Swank dhe aktorët e tjerë; Lisa Kudrow, Kathy Bates dhe Harry Connick Jr. – nuk kanë komentuar pjesëmarrjen e tyre.

Butler, nga ana e tij, nuk foli për përparimin e projektit të martën. Në mars 2016, producenti skocez bëri shaka për The Sun duke thënë se ai nuk ka në plan të provojë më theksin irlandez të personazhit të tij. Ai iu referua në mënyrë sarkastike “të gjitha atyre komenteve të mrekullueshme dhe reagimeve të lavdishme” që mori./Lapsi.al