FOTOT/ Dikur milte lopën, tani flitet për një lidhje me Neymar, si ia ndryshoi jetën Botërori bukuroshes nga Rumania

Kupa e Botës në futboll, e mbajtur në Katar ishte ngjarja më e madhe futbollistike në vitin e kaluar.

Katari ka ndryshuar jetën e shumë njerëzve, mes tyre është edhe stjuardesa atraktive Adriana Paul, nga Rumania.

Ajo mbajti trofeun e “Topit të Artë” në ceremoninë e ndarjes së çmimeve, i cili më pas iu dorëzua Leo Messit.

Shumë shpejt pas asaj ngjarjeje, Adriana Paul u bë e njohur globalisht. Aq sa interes për të ka shfaqur edhe ylli brazilian i futbollit Neymar dhe në mediat është përfolur për lidhje mes tyre.

Adriana Paul ka dhënë disa intervista pas Botërorit në Katar. Kështu, ajo pranoi në njërën prej tyre se kishte një fëmijëri të lumtur dhe se ndihmonte gjyshen dhe gjyshin e saj në fermën e lopëve.