Foto-Video/ Gjysmë i zhveshur, shihni momentin kur tifozi hyn në fushën e “Wembly”, sigurimi s’e ndal dot

Janë publikuar pamjet, kur një tifoz gjysmë i zhveshur u fut në fushë, në stadiumin e Wembly, teksa luhej finalja e madhe e “Euro2020” mes Anglisë dhe Italisë.

Incidenti u regjistrua në minutën e 88-të, ku tifozi u fut në fushë duke vrapuar, duke bërë që ndeshja të ndërpritej për pak minuta.

Gjatë transmetimit të ndeshjes kamerat nuk e kanë fokusuar tifozin që po vraponte në fushë.

Por tanimë kanë dalë pamjet nga vrapimi i tij në fushën e Wembleyt dhe tifozi në fjalë ka dhuruar spektakël.

Atë nuk mund ta kapnin punëtorët e sigurimit, ndërsa njëri prej tyre ishte rrëzuar.

Gjithsesi, rrëzimi i sigurimit solli të qeshura edhe te lojtarët, por edhe te tifozët e pranishëm në shkallët e stadiumit.