FOTO/ U dashuruan në shesh – xhirim, regjisori dhe aktorja amerikane martohen

Aktorja amerikane, Joey King kurorëzoi fundjavën që lamë pas dashurinë e saj në martesë me të fejuarin e saj, Steven Piet, në Spanjë.

King dhe regjisori, të cilët u takuan në xhirimet e “The Act”, u takuan për katër vjet përpara se të fejoheshin. Javën e kaluar, aktorja ndau një seri fotosh me bashkëshortin e saj në Portugali.

“Dashuria është e lezetshme! Dashuria është madhështore! Dashuria është të puthesh para “Fonte dos Amores” dhe të kesh shumë kaipirina së bashku”, ka shkruar ajo në postimin në rrjetet sociale.

Çifti filloi të takohej në shkurt 2019 pasi Piet drejtoi King në dy episode të mini-serialit Hulu “The Act”.

Ajo u nominua për një çmim “Emmy” për portretizimin e Gypsy Rose Blanchard, e cila u dënua me burg për vrasjen e nënës së saj, Dee Dee Blanchard.

Ai i propozoi me një unazë diamanti që vlerësohet të jetë rreth 150,000 dollarë.

Ora News