Foto/ Plagoset djali 3-vjeçar i deputetit

Persona të paidentifikuar kanë qëlluar me armë zjarri në drejtim të makinës se deputeti ukrainas Vyacheslav Sobolev në Kiev, kryeqytetin e Ukrainës. Nga plumbat ka mbetur i plagosur djali i tij 3-vjeçar.

Dep-2

Në timon, në momentet kur është sulmuar makina ka qenë Vyacheslav Sobolev, biznesmen dhe njëherësh deputet i kuvendit rajonal.

Dep-3

“Pasi u plagos vogëlushi, ai ndërroi jetë në autoambulancë rrugës për në spital”, ka njoftuar Ministria e Brendshme e Ukrainës.

Dep-4

Dep-5