FOTO/ Del në shitje shtëpia e Fredi Mërkurit me çmimim marramendës

Ylli i Queenm Freddie ndërroi jetë tragjikisht tre dekada më parë dhe shtëpinë ia la në testament ish-të dashurës së tij Mary Austin, 72 vjeç. Ndërsa këngëtari legjendar shpenzoi 500,000 £ për pronën në vitin 1985, ajo është rritur në vlerë gjashtëdhjetëfish që atëherë. Garden Lodge është bërë një vend i shenjtë për fansat nga e gjithë bota, të cilët kanë lënë mesazhe për muzikantin e ndjerë në portën e përparme, përpara se Mary ta ndërronte atë disa vite më parë.

Tani ajo e ka nxjerrë në treg, ku ka publikuar vetëm dy foto nga brenda rezidencës luksoze. Këto foto tregojnë një pjesë të hyrjes dhe një dhomë ngrënie, të dyja me mobilje tradicionale dhe mure të lyera me të verdhë.

Mary tha për Bloomberg-ut: Kjo ka qenë shtëpia ime vetëm në emër. Kam punuar në shtëpi me të dhe për të, dhe do të jetë gjithmonë e tij. Ishte ëndrra e tij, ishte vizioni i tij.

Mary shpjegoi gjithashtu se si kishte menduar ta shiste shtëpinë përpara ankandit. Ajo shtoi, “Ankandi ishte i madh. Dhe nuk isha i sigurt se si do të ndihesha në këtë moment. Por kuptova se kishte ardhur koha”.

Kjo vjen menjëherë pas lajmit se Fredi mund të kthehet si hologram.

The Sun zbuloi dje se si kompania që menaxhon katalogun e tij kishte paraqitur një markë tregtare për emrin e tij në realitetin 3D dhe virtual. Këngëtari i Queen mund të rikrijohet në mënyrë dixhitale për të performuar në skenë, si rezidenca e ABBA Voyage në Londrën Lindore. Ylli i Bohemian Rhapsody, Freddie, vdiq në vitin 1991 në moshën 45-vjeçare nga pneumonia bronkiale e shkaktuar nga SIDA.

Ora News