FOTO/ Dasma kthehet në tragjedi, nusja vdes disa minuta para se të arrinte në altar

Një nuse shtatzënë ka vdekur pak minuta përpara se të arrinte në altar, duke e lënë bashkëshortin të ve, vetëm me fëmijën e tyre të porsalindur që u soll në jetë me urgjencë, me prerje cezariane.

Wedd-3

Jessica Guedes, 30 vjeçe, nga Brazili ishte gjashtë muajshe shtatzënë dhe plotësisht e shëndetshme teksa nisi të ndihej keq rrugës për në altarin ku do t’i thoshte po burrit që donte në një kishë në Sao Paolo.

Wedd-4

Fillimisht të afërmit menduan se mos kishte problem me ankthin, por e reja humbi ndjenjat sapo u nis drejt altarit dhe u shpall klinikisht e vdekur.

Wedd-5

Mjekët mundën të mbanin në jetë foshnjën të sjellë në jetë përmes lindjes cezariane.

Wedd-6

Wedd-2