Elton John bën premtimin që do ta ‘vrasë’ këngën e tij më të famshme: Është shkruar si shaka

Megastar Elton John ka folur për këngët e vjetra, bashkëpunimet e tij të reja dhe pse ai do të refuzojë të këndojë një të preferuar të vjetër kur Farewell Yellow Trick Road Tour përfundimisht përfundon në 2023.

Ylli i rokut Elton John do të kujtohet gjithmonë si një nga njerëzit për të cilat mosha është vetëm një numër.

Një nga super hitet e karrierës së tij që i dha atij numrin e tij të parë amerikan në 1973 nuk do të këndohet më. Fansat e Crocodile Rock duhet të përgatien që për herë të fundit ai do ta këndojë këtë këngë Farewell Yellow Brick Road Tour.

Elton e zbuloi këtë fakt në një intervistë në lidhje me turneun e tij të ndërprerë nga Covid-19, Farewell Yellow Brick Road Tour, i cili filloi në 2018 dhe tani do të përfundojë në 2023.

“Herën e fundit që duhet të këndoj Crocodile Rock unë ndoshta do të bëj një aheng,” tha ai. Është nisur të shkruhet si një lloj shakaje, si një pastë.”

“U bë një hit i madh dhe njerëzit duan të këndojnë së bashku, kështu që kush jam unë për të thënë ‘Nuk do ta luaj’ sepse unë luaj për të argëtuar dhe për të argëtuar njerëzit. Por më duhet të them që në shfaqen e fundit që do të bëhet në fund të turneut, unë kurrë nuk do ta këndoj më atë këngë. “

Hit ishte shkruar nga Elton dhe Bernie Taupin, dhe regjistruar në verën e vitit 1972.

Ajo theu Amerikën dhe i dha ccmimin platin – por kurrë nuk ka qenë e preferuara e tij.

Kjo vlerësim i shkon baladës që ishte në top 10 dhe u bë hiti i tij i parë në Mbretërinë e Bashkuar dhe SHBA në 1970.

Ai tha: “Nuk e kam problem që të mos jem në gjendje të largohem nga Kënga juaj, sepse është një këngë vërtet e këndshme dhe nuk ngopem kurrë duke e kënduar.”

Edhe pse në moshën shtatedhjet e katër vjeccare ai ka ende oreks për muzik të re. Ai e ka zemrën të vendosur në një bashkëpunim me yllin kanadez R & B / Soul The Weeknd, aka Abel Makkonen Tesfaye.

Duke folur në podcastin Deeney Talks, Elton tha: “Unë dua të punoj me The Weeknd. Performanca e tij Super Bowl ishte fantastike”.

I pyetur për jetën personale Elton është shprehur se partneri i tij David Furnish dhe djemtë e tij Elijah and Zachary janë shtysa e tij më e madhe.

“Pasi kam kaluar kaq shumë kohë me djemtë në shtëpi, do të kuptoj se çfarë do të bëj në të ardhmen kur të mbarojë turneu,” tha Elton.

“Unë i kam bërë të gjitha me këtë turne lamtumirës. Unë do të jem 76. Prioritetet tuaja ndryshojnë. “A dua të jem udhëtar nëpër botë? E kam bërë. “Do të më duhet të bëj një vlerësim, por do të bëj rekorde. Por a dua të vazhdoj turne? Unë do të duhet të shoh për këtë.

Ai e mbylli bisedën duke thënë që eshtë shumë mirënjohës për gjithccka ka arritur.

“Por dëgjoni, nuk kam asgjë për të ankuar. Unë kam ‘kapur llotarinë dhe jam vërtet mirënjohës. ”