E thotë horoskopi: Shenjat që do t’i japin fund lidhjes këtë javë

Katër shenja të zodiakut rrezikojnë të bien nga dashuria dhe t’i japin fund lidhjeve nga java e 26 shtatorit 2022 deri më 2 tetor 2022.

Ndërsa Merkuri kthehet drejtpërdrejt te Virgjëresha dhe Marsi në Binjakët vazhdon udhëtimin e tij nëpër fazën e tij retrograde parahije, është një kohë e emocioneve dhe të vërtetave të shtuara.

Meqenëse Mërkuri kthehet në retrogradë në shtator, duke krijuar gjashtë planetë që ishin në këtë gjendje reflektimi, ka qenë sfiduese të dihet se në cilin drejtim duhet të shkoni përfundimisht.

Veprimi nuk favorizohet sipas këtyre kushteve, sepse kjo do të thotë që ka shumë të ngjarë që ju të mos veproni nga një vend i plotë njohurish.

Në vend të kësaj, ju duhej të vazhdonit të udhëtoni nëpër tunelin retrogradë për të kuptuar se ku do të ishit në anën tjetër.

Tani kur kjo fillon të afrohet, për disa do të thotë gjithashtu një fund i marrëdhënies së tyre. Marrëdhëniet që përfundojnë gjatë një faze retrograde, veçanërisht Mërkuri, priren të kthehen sërish.

Katër shenjat e zodiakut që nuk duan dhe i japin fund lidhjeve duke filluar nga 26 shtatori – 2 tetor 2022

Virgjëresha

(23 gusht – 22 shtator)

Një pjesë e madhe e marrëdhënieve është të jeni në gjendje të shprehni ndjenjat dhe të vërtetën tuaj dhe të lironi kontrollin mbi rezultatin ose mënyrën në të cilën partneri juaj do ta marrë atë. Kjo do të thotë që ju gjithashtu duhet të jeni të sigurt brenda vetes për të çliruar nevojën për të ndryshuar veten tuaj në mënyrë që një marrëdhënie të funksionojë.

Me shumë mundësi këto janë çështjet që do të lindin këtë javë. Është diçka që është e zakonshme të kalosh në jetën tënde romantike, sepse sigurisht që nuk dëshiron të humbasësh dikë që e do, por dikush që e do gjithashtu nuk duhet të të bëjë të humbasësh veten.

Peshorja

(23 shtator – 22 tetor)

Lëvizja e Venusit në shenjën tuaj duket si një gjë pozitive, megjithatë, ajo sjell gjithashtu shumë nga ndjenjat tuaja dhe mënyrën se si e keni dashur veten kohët e fundit.

Kur jeni një diell i Peshores, kjo do të thotë që Venusi që lëviz në shenjën tuaj do të thotë se ndriçon ndjenjën tuaj për veten, besimet tuaja dhe mënyrën se si ndiheni për veten tuaj. Kjo mund të kthehet në vetëvlerësim, dashuri për veten, apo edhe vetëbesim.

Afërdita është planeti që sundon dashurinë kur ajo ndodh në këtë pjesë të jetës suaj, megjithëse në të vërtetë ka të bëjë më shumë me dashurinë që keni për veten tuaj sesa me atë që ndani me një partner tjetër.

Ju mund të kuptoni këtë javë se keni kushtuar shumë kohë dhe energji në një marrëdhënie tjetër dhe në këtë proces e keni braktisur veten

Demi

(20 prill – 20 maj)

Duket se kohët e fundit jeni kthyer në përzierjen e ndjenjës se po ndodh shumë, por nuk keni asnjë ide se ku të filloni. Saturni në Ujor dhe Urani në Dem janë sërish përballë në qiell dhe do të jetë për pjesën më të madhe të tetorit, që do të thotë se kjo energji është ajo që jo vetëm do të jetë e qëndrueshme, por gjithashtu do të jetë pjesë e një qëllimi më të madh ndryshimi. për ty.

Kjo dinamikë energjetike ishte ajo që dominoi vitin e kaluar dhe ende po përfundon këtë vit. Në sfond, Saturni në Ujor dhe Urani në Demi po ju bëjnë të përqendroheni në temat e lirisë dhe kufizimit në aspektin se si shiheni nga të tjerët në krahasim me atë që e dini se jeni vërtet.

Këtë javë Saturni në Ujor është në linjë me Marsin tek Binjakët duke ju bërë të reflektoni se çfarë vlerësoni vërtet.

Binjakët

(21 maj – 20 qershor)

Ju keni qenë në një kohë tranzicioni, por ajo që ndihet më problematike është se nuk e dini se si ndiheni vërtet për jetën dhe marrëdhënien tuaj. Marsi hyri në Binjakët një muaj më parë dhe që atëherë ju keni menduar vërtet për marrëdhënien tuaj dhe nëse keni nevojë të thelloni angazhimin apo ta lini të shkojë fare.

Një pjesë e kësaj është se ndërsa nuk është ndjerë sikur asgjë nuk është mjaft e gabuar, nuk mund të thuash veçanërisht se diçka në të vërtetë ndihet mirë.

Një pjesë e kësaj është se ju jeni duke u vendosur me këtë fazë të re të jetës tuaj në të cilën jeni dhe po shihni përparim të vazhdueshëm. Kur ndodhin ndryshime, ato shpesh mund t’ju lënë të ndiheni të shqetësuar.

Megjithatë, këtë javë, të gjitha këto ndjenja arrijnë kulmin pasi Saturni në Ujor bashkohet me Marsin duke ju frymëzuar për t’i parë gjërat nga një perspektivë unike. /Prive.al