E pyesin për qytetin e lindjes Durrësin, Hygerta Sako: Unë e kam braktisur, nuk më hy në sy

“Nata e Durrësit”, ka qenë kjo tema këtë të mërkurë në emisioni “Soiree” me Jonida Shehun në Top Channel ku ishin mbledhur disa nga personazhet publikë që janë pikërisht nga ky qytet.

Një ndër to ishte edhe HygertaSako , ish Miss Albania 1995, e cila është shprehur e prerë që tashmë e ka braktisur qytetin e saj të lindjes dhe nuk ka më dëshirë që të shkoj atje, duke ju referuar ndryshimeve dhe transformimeve që i kanë ndodhur Durrësit.

“Unë e kam braktisur, unë kam shkuar në ekstrem. Nuk më hy në sy. Unë nuk shkoj në Durrës, sepse nuk gjej më asgjë nga ajo çfarë kam përjetuar dhe unë kam përjetuar fëmijëri shumë të bukur”, është shprehur Hygerta Sako.

Top Channel