E komentuan lidhjen e Rinës me Sin Boy,reperja: Ai është shqiptar, nuk jam tradhtare e kombit

Rina Balaj dhe Sin Boy komentohen shpesh në media për lidhjen e tyre. Së fundmi media kosovare ‘Indeksonline’ ka publikuar një artikull për çiftin ku reperi cilësohet si grek.

Duket se ky etiketim nuk i ka pëlqyer aspak Rinës e cila e ka ripostuar lajmin në ‘story’ duke dashur të sqarojë që partneri i saj është shqiptar, me origjinë nga Berati e se nuk është e nevojshme të shkruhen etiketime të tilla. “Krejt ç’ka ju nevojitet është dashuria, e sigurt! Ta sqaroj edhe një fakt se Sin Boy është shqiptar nga Berati, që ka jetuar në Greqi.”- shkruan reperja në postim duke e mbyllur me: “Tash e dini s’jam tradhtare e kombit”.

Rina-2