E bija martohet me Princin Harry, babai i Meghan Markle refuzon të shkojë në dasmë

Princi Harry dhe Meghan Markle do të ngjiten në altar këtë të shtunë, në atë që cilësohet edhe si dasma e vitit. Gjithsesi babai i Meghan, Thomas duket se ka vendosur të mos marrë pjesë në këtë event madhështor, dhe ditë të shënuar për vajzën e tij. Nga shtëpia e tij në Meksiko, mësohet se babai i Meghan u ka thënë gazetarëve se është duke menduar seriozisht të mos marrë pjesë në dasmën e vajzës së tij me Princin Harry. Pavarësisht se më herët u paraqitën disa foto, ku dukej se Thomas po përgatitej për të marrë pjesë në dasmë, ai vetë është shprehur se nuk dëshiron të shqetësojë vajzën e tij në këtë ditë të shënuar, shkruan Top Channel. Nga ana tjetër, Pallati Kensington ka reaguar nëpërmjet një deklarate të shkurtër, duke thënë se ky është “një moment thellësisht personal i Meghan Markle”, ndaj nuk ka preferuar të ndajë detaje të tjera.