Dhunohet nga një i panjohur aktori Steve Buscemi

Duket sikur askush nuk është i sigurt në rrugët e Big Apple këto ditë, madje as aktori i dashur i vendlindjes Steve Buscemi, një vendas nga Bruklin, sipas BBC.

Buscemi, 66 vjeç, po ecte në Kips Bay javën e kaluar, kur një agresor iu afrua dhe plagosi yllin e “Boardwalk Empire” në mes të ditës.

Aktori pësoi ënjtje në fytyrë dhe syrin e majtë dhe u dërgua në spitalin ”Bellevue” për trajtim.

”Ndërkohë, agresori ka shpëtuar dhe është ende në arrati”, thanë burimet policore.

”Steve Buscemi u sulmua në Mid-Town Manhattan, një tjetër viktimë e një akti të rastësishëm dhune në qytet”, theksoi publicisti i Buscemit në një deklaratë për ”The Post”.

Policia e Nju Jorkut publikoi fotot e sulmuesit të supozuar, një burrë me mjekër i veshur me një kapele bejsbolli, bluzë blu dhe pantallona sportive të zeza.

Aktori, një ish-zjarrfikës i FDNY, ka një karrierë filmike që përfshin katër dekada dhe përfshin role në filma fitues të çmimeve si “Fargo” dhe “Reservoir Dogs”.

Ora News