Deputetja huton deputetët, kush është nëna e tre fëmijëve që po ndez Kuvendin e Kosovës

Një nga deputetet më të komentuara të Kuvendit të Kosovës për fizikun e saj tërheqës është Duda Balje. Deputetja e Kuvendit nga komuniteti boshnjak është mjaft e ndjekur edhe në rrjete sociale, ku shpesh publikon foto të ndryshme nga jeta private dhe profesionale. Biondja, dje postoi në Instagram dy imazhe, të cilat janë bërë gjatë kohës kur ishte në punë, shkruan Rtv21.Me flokë të lidhura dhe me fustan të zi, deputetja u kalon pranë deputetëve në Kuvend, duke i hutuar fare. ”Working!”, ka shkruar Duda krahas imazheve të publikuara. Duda Balje vetëm në Instagram, ka 11 mijë ndjekës nisur nga format fizike dhe stili i veshjes. Ajo është e martuar dhe nënë e tre fëmijëve, por prej kohësh ka “ndezur” atmosferën e Kuvendit me format e saj bombastike sidomos vithet që i ekspozon pa problem me veshjet e saj. /Story.al/