Denis Bonjaku rrëmben kupën e “The Voice Kids”/ Betejat që fitoi talenti i Miriam Canit

Mes një spektakli të pazakontë për ekranet televizive shqiptare, ka kulmuar edhe programi ‘The Voice Kids’, në ekranin e Top Channel. Rrugëtimit disa-mujor i erdhi fundi, fare pranë mesnatës të së premtes teksa fitues i këtij edicioni u shpall konkurrenti i skuadrës së Miriam Canit, Denis Bonjaku.Aventura e tij në ‘The Voice Kids’ nisi në momentin që në ‘Audicionet e Fshehura’ iu kthyen trajnerët dhe zgjodhi t’i bashkohej skuadrës së trajneres Miriam Cani.Fitorja e tij në ‘Beteja’ kundër Anjës dhe Ermës dhe vendimi i trajneres për t’i ruajtur një vend në ‘Netët Live’, e bëri artistin e vogël të kapërcente javë pas jave vështirësitë e garës duke e sjellë deri në mbrëmjen finale ku dhe triumfoi si ‘Zëri më i mirë i Shqipërisë për fëmijë!’. Denisi është artisti, i cili me mbështetjen e publikut, ia doli të rrëmbente trofeun e madh të ‘The Voice Kids Albania’, shkruan Top Channel.