Dasmë në varreza/ 22-vjeçarja ceremoni prekëse pasi i vranë partnerin

Këto janë imazhet prekëse që tregojnë një vajzë të ulur në gjunjë afër varrit të fejuarit të saj, e veshur me vello.

Dasma-2

Supozohej që kjo duhej të ishte fundjava më e lumtur në jetën e 22-vjeçares, Sara Baluch. Kjo e fundit do të martohej me 24-vjeçarin, Mohammad Sharifi.

Dasma-3

“Daily Mail” shkruan se të dielën ajo duhej të shkonte në altar me fustanin e fildishtë të nusërisë për tu martuar Mohammad, por në vend të kësaj shkoi në varrezat ku dashuria e jetës së saj prehet në Nashville, Tennessee.

Dasma-4

Më 19 shkurt, 24-vjeçari u qëllua për vdekje në parkingun e një kompleksi apartamentesh në Hixson. Ai do i shiste lojërat e tij Xbox One, D’Marcus White me të cilin foli në “Facebook” 20-vjeçari u arrestua me akuzën për vrasje.

Dasma-5

Ndërkohë në fotot që Baluch ka realizuar ditën që do bënte dasmën, ajo shihet duke qarë e ulur pranë varrit të të dashurit të saj e rrethuar nga të afërm që thonë lutjet dhe lexojnë Kuranin./Panorama Plus

Dasma-6 Dasma-7 Dasma-8 Dasma-9 Dasma-10