Dashuria nuk vdes kurrë! Me trëndafil në dorë, MOMENTI kur Pavlina Mani i thotë “lamtumirë” Piro Manit, pranë i qëndon e bija, ceremonia në SHBA

Dalin pamjet e para nga ceremonia e lamtumirës ndaj mjeshtrit të madh të Teatrit dhe Kinematografisë shqiptare, Piro Manit. Fotoja është shprehur disa ditë më parë, në momentin kur familja i ka dhënë lamtumirën e fundit, “kolosit” të artit në Shqipëri.

Pranë tij, për herë të fundit, është bashkëshortja e tij, aktorja e njohur Pavlina Mani, e cila me lot në sy i vendos lule mbi arkëmort. Pranë saj është e bija Jola dhe familjarë të tjerë, edhe pse në kushte të pandemisë së koronavirusit.

Aktori dhe regjisori Piro Mani, një prej “korifenjtë” e kinematografisë shqiptare ka ndërruar jetë disa ditë më parë në moshën 89-vjeçare në Amerikë, atje ku jetonte prej vitesh me familjen.

(k.m/dosja.al)