Çifti zviceran nuk është i vetmi që ka mashtruar, zbulohet padia e mikes së Loredanës kundër saj

Arrestimi i reperes, Loredana Zefi, nga policia zvicerane është kthyer në kryefjalën e lajmeve. “20 minutes” shkruan se reperja e njohur akuzohet se ka kanosur dhe mashtruar një çift zviceran duke i zhvatur atij rreth një milion franga bashkë me të vëllanë.

Loredana-2

Media vendase shkruan se Loredana dhe vëllai i saj i madh, Berati i kanë marrë para shtetases Petra Z. 52 vjeçe dhe bashkëshortit të saj Hans Z. 53 vjeç.

Por mesa duket kjo nuk është hera e parë që emri i Loredanës përfshihet në një skandal të tillë. “Prive.al” shkruan se më herët, një ish-mike e Loredanës e ka denoncuar atë për dy tërheqje bankare nga llogaria e saj që përfshinin reperen dhe vëllain e saj. Kjo ngjarje ka ndodhur në vitin 2017.

Loredana-2

Në një rrëfim të gjatë ajo pati shpalosur versionin e saj, shoqëruar me adresat e tërheqjes.

Më poshtë, gjeni rrëfimin e plotë të Esa Vokshit në “Instastory” duke rikthyer kështu në vëmendje një histori e cila aktualizohet pas skandalit me çiftin zviceran.

Loredana-3

Loredana-4

“Kjo nuk ka të bëjë me talentin. Më pëlqen muzika, por jo edhe mënyrat që janë përdorur për të arritur atë.  Nuk më intereson çfarë mendoni, nuk dua të jem e famshme, dua të jetoj një jetë normale dhe të trajtohem me respekt. As nuk kam frikë. Pyes veten se si ajo mori kartën time të kreditit me vëllain e saj. Nuk e njoh vëllain tënd. Unë jam normale dhe e vërtetë në botën reale. Isha në Gjermani dhe shpenzimet bëheshin jashtë vendit. Unë isha përfshirë në paratë e mia/borxhin derisa erdhi kjo letër dhe çdo gjë kishte një kuptim për mua. Nga karta ime e kreditit u harxhuan 538 euro”, shkruan ajo në postimin e saj.  Prive.al