Chrissy Teigen humbet fëmijën: Një dhimbje që nuk e kishim provuar kurrë, i kishim vënë edhe emrin

Dy ditë më parë u bë e ditur se modelja e njohur, Chrissy Teigen, ishte shtruar me urgjencë në spital për shkak të hemorargjisë.

Për fat të keq, Chrissy e ka humbur beben e saj dhe lajmin e trishtë e ka dhënë vetë së fundmi në rrjete sociale.

“Jemi të shokuar dhe në atë dhimbje që ju vetëm dëgjoni, ajo lloj dhimbje që se kemi ndjerë kurrë. “Nuk mundëm të ndalonim gjakderdhjen dhe t’i jepnim bebit tonë lëngjet që i nevojiteshin, pavarësisht qeseve e qeseve të transfuzionit të gjakut. Thjesht nuk ishte e mjaftueshme”, shkruan Chrissy.

“Ne kurrë nuk vendosim për emrin e bebeve derisa ata lindin. Por ne për disa arsye, kishim filluar ta thërrisnim këtë djalë të vogël në bark Jack. Kështu që ai do të jetë gjithmonë Jack për ne. Ai u mundua aq shumë të ishte pjesë e familjes tonë dhe do të jetë gjithmonë. Do të të duam gjithmonë”, shton modelja.

“Në këto ditë të errëta, do të qajmë, por do të përqafohemi dhe do ta duam njëri-tjetrin më shumë dhe do ta kalojmë”, vazhdon Chrissy.

View this post on Instagram

We are shocked and in the kind of deep pain you only hear about, the kind of pain we’ve never felt before. We were never able to stop the bleeding and give our baby the fluids he needed, despite bags and bags of blood transfusions. It just wasn’t enough. . . We never decide on our babies’ names until the last possible moment after they’re born, just before we leave the hospital.  But we, for some reason, had started to call this little guy in my belly Jack.  So he will always be Jack to us.  Jack worked so hard to be a part of our little family, and he will be, forever. . . To our Jack – I’m so sorry that the first few moments of your life were met with so many complications, that we couldn’t give you the home you needed to survive.  We will always love you. . . Thank you to everyone who has been sending us positive energy, thoughts and prayers.  We feel all of your love and truly appreciate you. . . We are so grateful for the life we have, for our wonderful babies Luna and Miles, for all the amazing things we’ve been able to experience.  But everyday can’t be full of sunshine.  On this darkest of days, we will grieve, we will cry our eyes out. But we will hug and love each other harder and get through it.

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen) on

Ajo dhe John janë prindër të dy femijëve, Luna dhe Miles, të cilët kanë ardhur në jetë me metodën In Vitro. Për të gjithë ishte një befasi që modelja mbeti shtatzënë natyralisht këtë herë, por për fat të keq bebushi nuk ja doli dot të vinte në jetë.