Chris Martin dhe Dakota Johnson fejohen pas 6 vitesh lidhje

Chris Martin është në qiellin e shtatë me Dakota Johnson. Vokalisti i Coldplay thuhet se i ka propozuar për martesë “pak kohë më parë” aktores, sipas Mirror.

“Ata kanë qenë të dashuruar me njëri-tjetrin që nga dita e parë, kështu që ndërmarrja e këtij hapi tjetër ishte e pashmangshme”, pohoi një burim për botimin të mërkurën.

“Ata nuk nxitojnë të planifikojnë dasmën, por janë të lumtur duke zyrtarizuar lidhjen e tyre.”

Çifti thuhet gjithashtu se ka miratimin e ish-gruas së Martin, Gwyneth Paltrow, e cila tetorin e kaluar tha se ishte “shoqe e mirë” me yllin e “Madam Web” dhe e përshkroi atë si “një person të adhurueshëm dhe të mrekullueshëm”.

Dyshja kanë qenë të lidhur që nga viti 2017, por u ndanë në 2019. Johnson ndezi thashethemet e fejesës në vitin 2020, kur ajo u fotografua me një unazë të madhe smeraldi në gishtin e majtë të unazës.

Martin, 47 vjeç, ishte i martuar me Paltrow për 11 vjet përpara se të ndaheshin në 2014. Divorci i tyre u finalizua në vitin 2016.

living.al