Çfarë ndodhi në VMA 2020? Këngëtarët performojnë pa publik, vëmendja tek veshjet e artistëve…maskat dhe ribashkimet që s’u panë nga kamerat në prapaskenë

Shfaqja u mbajt mbrëmjen e djeshme, me 30 gusht dhe ishte një natë e mbushur me larmishmëri artistësh përfshirë BTS të cilët bënë debutimin e tyre të parë në performancën VMA me këngën e tyre të re Dynamite.

‘Music Video’ të MTV janë shfaqja e parë e çmimeve që u zhvillua këtë vit pavarësisht pandemisë së vazhdueshme të koronavirusit.

Shfaqja u mbajt mbrëmjen e djeshme, me 30 gusht dhe ishte një natë e mbushur me larmishmëri artistësh përfshirë BTS të cilët bënë debutimin e tyre të parë në performancën VMA me këngën e tyre të re Dynamite.

Ndërsa lista e plotë e çmimeve është bërë publike pak orë më parë, ne do ju tregojmë të veçantat e kësaj nate.

Imagjinata e VIP-ave! Si u veshën yjet në tapetin e kuq të VMA

Edhe pse nuk kishte një audiencë, yjet nuk munguan këtë vit në tapetin e kuq. Lady Gaga, Ariana Grande, BTS, Miley Cyrus, The Weeknd, Doja Cat, dhe të tjerë bënë fotot e tyre që me siguri do të mbahen mend gjatë si eventi më i veçantë që kanë qënë ndonjëherë- për shkak të virusit. Mahnitëse ishte edhe Bebe Rexha vetëm se këngëtarja kishte veshur një palë streçe çiklistësh bashkë me një xhaketë të zezë, për të cilat tha se ndihej shumë rehat. Bella Hadid gjithashtu nuk mbetej pas me look-un e saj të veçantë me pantallona dhe një bluzë të tejdukshme në tapetin e kuq për VMA-të, që u mbajt në LA, California. Ne do ju tregojmë më poshtë se si ishin veshur artistët e juaj të preferuar në këtë event.

Performancat elektrizuese te Lady Gaga-s dhe Miley Cyrus

Ishte, padyshim, një VMA ndryshe nga çdo tjetër. Lady Gaga u shfaq në një seri maskash dystopiane. Asnjë artist nuk e përjetoi më mirë këtë moment të çuditshëm në historinë e VMA-ve sesa Lady Gaga. Diva pop dha një shfaqje epike e maskuar sikur po mbrohet nga gazi në një burg të fshehtë distrofik, duke bërë më pas rikthimin e fustanit të mishit që ajo veshi për VMAs një dekadë më parë.Performanca e Gaga nisi me një bunker të zymtë në një televizor të vjetër me qark të shkurtër, para se ajo të zbriste nëpër një shtyllë metali në një vrimë me mjegull. Gaga pastaj u zhvendos në një piano duke dhënë mesazhin “Bëhu i mirë! Vini maskë! ”

Ndersa Miley Cyrus, në performancën e parë televizive të single-it të saj të ri “Midnight Sky”, doli pak retro, duke iu referuar epokës së saj më skandaloze të VMA-s nga viti 2013. Ajo hyri si një top disko, duke rikrijuar videoklipin e saj “Wrecking Ball” ndërsa po kalonte një pasqyrë gjigande të lidhur me zinxhir, duke u dhënë shikuesve të VMA-së nje rikthim pas.

BELLA HADID DHE The Weeknd bashkohen në prapaskene

Sipas Daily Mail, modelja, 23 vjeçare dhe këngëtari i njohur, patën një takim gjatë provave për shfaqjen e çmimeve, ndërsa muzikanti përgatitej për performancën e tij. Burimi shtoi se ish çifti dukej se ishin “në marrëdhënie të mira” pasi u rastisën disa herë me njëri tjetrin. Bella dhe The Weeknd fillimisht u ndanë në gusht 2019 ndërsa çifti fajësoi oraret konfliktuale pse vendosën të hiqnin dorë nga njëri tjetri.

Rikthimi i Black Eyed Peas (zëvendësimi i Fergie)

Grupi popullor Black Eyed Peas mbylli VMA Video Music Awards me një përzgjedhje hitesh përfshirë Ritmo-in e tyre të famshëm.m Ata gjithashtu këndoi këngën e tyre të paharrueshme I Got A Feeling ndërsa Will.i.am, Apl.de.ap dhe Taboo performuan së bashku me anëtarin më të ri të grupit J. Rey Soul, i cili zëvendëson Fergie të larguar. Në fillim të këtij viti, J. Rey i tha Billboard që albumi tjetër i grupit që do të ketë shumë Afrobat, vibe Latinisht, vallëzim.

Dy ngjarjet që u futën në historinë e VMA

VMA 2020 do të mbahet mend gjatë pasi këtë vit është prezantuar nga një grua me ngjyrë si edhe për herë të parë në këtë event ka performuar një grup aziatik. Ylli i filmit ‘Hustlers’, Keke Palmer hapi shfaqjen, duke u bërë kështu gruaja e parë me ngjyrë që bën këtë gjë, ndërsa të famshëm duke përfshirë Bella Hadid dhe Machine Gun Kelly paraqitën fituesit e tjerë. “Ju do të më shihni, mendoj, shumë gjatë shfaqjes, kështu që unë jam shumë e ngazëllyer që të argëtohem … ju do t’i merrni të gjitha nga Keke. Të gjitha ato që shihni për Keke në IG, ju do të merrni atë gjatë shfaqjes, “është shprehur Keke për median e njohur ‘ET’ për të cilën nuk e ka fshehur entuziasmin. Ndërsa grupi “BTS” u bë grupi i parë aziatik që performoi dhe mbi të gjitha rrëmbeu 4 trofe për muzikën e tyre. Ata performuan në skenën e VMA duke i dhuruar publikut që i ndoq virtualisht një tjetër qasje muzike- atë aziatike.

(A.B)/Dosja.al