Çfarë dihet për serialin dokumentar të Meghan Markle dhe Princit Harry?

Gati tre vjet pasi u tërhoqën nga detyrat mbretërore, Princi Harry dhe Meghan Markle do të ndajnë një vështrim të paprecedentë të jetës së tyre përtej pallatit në një seri dokumentarësh të ardhshëm të Netflix. Është vetëm një nga projektet e shumta të Dukës dhe Dukeshës së Sussex-it, të cilat përfshijnë kujtimet e ardhshme të Princit Harry, Spare and Artetypes të podkastit Spotify të Meghan-it .

Lajmi i një doktori të Sussex vështirë se vjen si befasi duke marrë parasysh se çifti nënshkroi një marrëveshje masive, shumëvjeçare me Netflix në vitin 2020. Marrëveshja i lejoi ata të prodhonin dokumentarë, seriale dokumentare, filma artistikë, shfaqje me skenar dhe tituj për fëmijë për transmetues.

Detajet rreth Harry & Meghan, seriali me gjashtë episode për historinë e dashurisë së Dukës dhe Dukeshës, kanë filluar të dalin në dritë. Ja çfarë dimë deri tani.

Kur do të publikohet Harry and Meghan?

Nuk ka ende një datë zyrtare të publikimit, por Netflix deklaroi se seriali do të “vjen së shpejti” kur zbuloi zyrtarisht projektin më 1 dhjetor.

Njoftimi erdhi pasi Page Six raportoi se dokumenti do të fillonte transmetimin më 8 dhjetor dhe Us Weekly dukej se konfirmoi se do të mbërrinte në dhjetor. Data e publikimit thuhet se u shty për respekt për Mbretëreshën Elizabeth II pas vdekjes së saj në shtator dhe pas ankesave për portretizimin e familjes mbretërore në The Crown, sezoni i fundit i të cilit filloi transmetimin në Netflix më 9 nëntor.

A ka një trailer?

Për t’ju mbajtur pranë derisa Harry & Meghan të publikohet, Netflix ndau një video dhe foto të pamjes së parë që shfaqin pamje të çiftit të paparë kurrë më parë.

“Askush nuk e sheh atë që po ndodh pas dyerve të mbyllura,” thotë Princi Harry në një zë. “Më duhej të bëja gjithçka që mundja për të mbrojtur familjen time,” shton ai.

“Kur aksionet janë kaq të larta, a nuk ka më kuptim të dëgjojmë historinë tonë nga ne?” thotë Meghan në një intervistë.