Brenda dasmës së Lind Islamit dhe Venera Lumanit

Venera Lumani dhe Lind Islami, i kanë dhënë fund beqarisë mbrëmjen e djeshme duk kurorëzuar dashurinë e tyre në martesë.

Çifti i njohur ka organizuar një dasmë të madhe në bregdetin e Gjirit të Lalëzit, në Durrës dhe pesë e dasmës kanë qenë familjarë dhe shoqëria e ngushtë e çiftit, përfshirë këtu një sërë figurash publike.

Eli Fara, Endri dhe Stefi, Ardit Gjebrea e Artiola Toska – janë vetëm disa nga emrat që nuk kanë munguar në këtë dasmë. Në mediat sociale janë publikuar disa video nga dasma që duket se ka qenë e mbizotëruar nga hareja e gëzimi.

Venera dhe Lindi u njohën në vitin 2012 në “The Voice of Albania”. Në qershor të vitit 2018, ata njoftuan se ishin fejuar.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ZoneVip.al (@zonevip.al)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gijotina (@gijotina)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ZoneVip.al (@zonevip.al)

Class