Bieta Sulo specialiste e UKT-së/ Qytetari ia plas në sy servilizmin Alban Dudushit, ai i kthehet: “Shko mor k*r!”

Moderatori dhe gazetari i njohur, Alban Dudushi, duket se nuk e ka përtypur dot skandalin që u zbulua pak orë më parë, ku bashkëshortja e tij, moderatorja Bieta Sulo, paguhen nga Bashkia e Tiranës duke mos punuar në këtë periudhë pandemie.

Po, po! Kështu siç e lexuat!”, shkruna Jeta Osh Qef. Me fakte dhe e shkruar e zeza mbi të bardhë, në media u zbulua Bieta Sulo paguhet me taksat e qytetarëve të Tiranës për mbështjetjen ndaj “Rilindjes”.

‘U zbulua që Sulo paguhet me një rrogë prej 550 mijë lekësh të vjetra në muaj, ku figuron e punësuar si specialiste në këtë ndërmarrje.

Ndërkohë, bërja publike e këtij skandali duket se ka ‘tërbuar’ bashkëshortin e Sulo, Dudushin, i cili është i njohur për militantizmit partiak dhe mbështetja që shfaq hapur në qëndrimet e tij në publik ndaj Edi Ramës dhe Erion Veliajt,”, citohetnga JOQ.

Ka qenë një qytetar, i cili ka dërguar një foto në redaksinë e JOQ Albania, e cila tregon edhe “daljen nga vetja” të Dudushit, i cili pasi iu zbulua arsyeja më e fortë që mbështeste “Rilindjen” në çdo studio televizive, tashmë kërkon që dufin e tij ta nxjerrë edhe ndaj ndjekësve.

Më konkretisht, një ndjekës i ka dërguar Story në Instagram, e lajmit të publikuar në redaksinë e JOQ Albania, duke ia përplasur në sy servilizmin e tij. Por përgjigja e moderatorit ka qenë e “stilit ordiner”, duke iu drejtuar ndjekësit me një fjalor banal prej rrugaçi. “Shko or k*r”, kështu iu përgjigj Alban Dudushi, qytetarit, duke dëshmuar qartë frustrimin që e ka zënë në këto orët e fundit, ku “pilafi s’mbajti më ujë” dhe e vërteta skandaloze doli sheshit.

JOQ