Bella Hadid modelja e vitit 2022

“Londra është kthyer”, njoftoi Christine Quinn e Selling Sunset, video-mesazhi i rishikuar i para-regjistruar i së cilës hapi ndarjen e çmimeve të modës 2022 të hënën në mbrëmje.

“New York u kthye, Parisi u kthye, Milani u kthye,” vazhdoi Quinn. Momentet virale të pasarelës nga shtëpitë e modës duke përfshirë Bottega Veneta, Coperni, Tommy Hilfiger u ndezën nëpër ekranet brenda sallës historike Royal Albert në Londër.

Top-modelet shkojnë kokë më kokë për çmimin e shumëpritur për modelin e vitit. Arena e rrumbullakët eishte e mbushur me tavolina për të ftuarit e famshëm, duke përfshirë Florence Pugh, Tilda Swinton, Naomi Campbell dhe Stormzy, të cilët ishin paraqitur nga një tapet i kuq i shkëlqyeshëm, por i ftohtë për të marrë pjesë në një nga ngjarjet më të mëdha të kalendarit të modës të vitit.

Modelja Bella Hadid – e cila kohët e fundit u bë kryefjalë kur një fustan u spërkat mbi trupin e saj gjatë Javës së Modës në Paris – mori çmimin e shumëpritur Modelja e Vitit, të prezantuar nga modelja tjetër Ashley Graham.