“Avatar” rikthehet me xhirimet në vjeshtë, zbulohet kasti i aktorëve

“Avatar” do të rifillojë xhirimet këtë vjeshtë, sipas deklratës së aktores Sigourney Weaver, e cila ishte pjesë e këtij filmi në vitin 2009. Ylli 67 vjeçar i Hollywood-it është shprehur për mediat se kanë nisur takimet mes aktorëve, pa zbuluar të tjera detaje. Aktorja Signourey tregoi se skenari i rradhës është i mrekullueshëm, dhe se ajo nuk ka asnjë dyshim se “Avatari” i ri nuk do të zhgënjejë askënd. Filmi “Avatar” pas publikimit arriti të grumbullojë 2.7 bilion dollarë, me rolet kryesore të luajtura nga Sam Worthington dhe Zoe Saldana.