Antonela rrëfen historinë e babait të dhunshëm: Na kërcënonte se do na vriste!

Diten e djeshme Perputhen ka filluar me nje moment te Antoneles e cila pas nje sherri ne studio ka qare dhe eshte shqetesuar shume.

Pasi e ka pare kete moment Antonela eshte prekur dhe ka filluar serish te qaje. Ajo ka treguar se babai i ka nderruar jete dhe eshte prekur nga debati ne studio pasi i kujtohen debatet e medha qe ai bente ne shtepi.
Antonela la te nenkuptohej se ai ishte i dhunshem.

Me kujtohet kur ai rrihte nenen madje naten e fundit qe na ka nxjerre nga shtepia dhe jemi ndare aty, kemi shkuar ne Itali se ai na kercenonte se donte te na vriste. Kemi shkuar ne Itali me nje veshje ne trup dhr me asgje tjeter. Pas nje viti ne nuk kishim dokumentat akoma, dhe dikush me shkruan ne Facebook e me thote ngushellime per babin. M’ka mbetur merak qe nuk isha ne varrim por nena na ka bere qe mos e ndjejme mungesen e babes.

Diten qe kemi shkuar ne Itali jemi dorzuar ne Polici qe te na ndihmonin. Polici na tha shkoni ku te doni s’kemi c’tju bejme. Shefi i Policis pasi pa skenen ne dritare tha hajdeni dhe na kane strehuar ne komunitet per dy vite. Me pas kemi gjetur pune. Une s’mund te beja gje se kam pare edhe situaten qe babai donte te mbyste nenen ne syte tane.

Mami la punen e saj si mesuese matematike ne Shqiperi dhe pastronte shtepia ne Itali vetem per te na shpetuar”- ka rrefyer Antonela mes lotesh.