Alessia Çoku, si dukej 16 vjeçarja para se të fitonte “Miss Shqipëria”

Vajza me origjinë nga Lushnja, Alessia Çoku e ftuar pasfitores tek programi i Rudina Magjistarit, rrëfeu mëshumë detaje nga jeta e saj në Itali dhe emocionet që përjetoinë edicionin e 19-të të “Miss Shqipëria”, në finalen që këtëvit u organizua në kalanë e Tepelenës. 16-vjeçarja ka lindurnë Rimini (Itali) dhe në moshën 7 vjeçare, së bashku mefamiljen, u vendosën në Tiranë. “Familja dhe sidomos mami,ka qenë shtysa ime kryesore, por unë e kam edhe hobi këtëgjë dhe mendova, pse të mos isha pjesë e “Miss Shqipëria?”,tregoi Alessia, e cila arriti të të shpallej fituese mes 31 vajzave. Por si dukej Alessia para se të ngjitej në atë skenë? “Story” ju sjell këto foto nga dhoma e grimit të Alessias, e cila duket shumë e thjeshtë në dukjen e saj. Pas pak muajsh, Alessia do të përfaqësojë Shqipërinë në “Miss Globe 2017” , ndërkohë që presim të shohim sa do të spikasë ajo mes miss-eve nga e gjithë bota.