Albi Nako në Itali për t’u ribashkuar me Klaudian? Flet për herë të parë koregrafi

Pak ditë më parë, koreografi i njohur Albi Nako ishte kryefjala e lajmeve rozë, pasi u përfol se ishte transferuar në Itali. Ishte Albi ai që në profilin e “Instagram”-it publikoi një foto në ambientet e Rai-t, e të gjithë i uronin suksese. Vëmendje në këtë fotografi morën komentet e ish-bashkëshortes Klaudia Pepa si dhe Alba Hoxhës, me të cilën përflitet se janë të lidhur.

Albi-Nako-2

Klaudia i uronte publikisht fat, ndërsa Alba e pyeste në komente: “Domethënë na le?”. Por më pas u kuptua se ishte edhe Alba me koreografin e njohur.

Ajo postoi foto në “Instagram”, ku u vu re se ndiqnin të njëjtin event. Ndërkohë Albi ka treguar në një intervistë për “Class” si qëndron puna e transferimit të tij në Itali dhe eksperiencën e re me televizionin Rai. “Njeriu është i lirë që të bëjë zgjedhje në jetë dhe të mos qëndrojë në një vend. Jam në një tentativë projekti brenda Rai-t që ka lidhje me baletin, sigurisht. Nuk jam shkëputur nga televizioni Klan sepse unë aty kalova 20 vite të karrierës dhe arritjeve të mia profesionale.

Albi-Nako-3

Për sa kohë do të ketë projekte të reja, unë jam i gatshëm të bashkëpunoj. Sa i takon Rai-t jam 80% afër realizmit të këtij projekti të madh”, tregoi Albi, shkruan Panorama Plus. Ndërsa i pyetur nëse projekti i tij kishte lidhje me ish-partneren, Klaudia Pepën, Albi i mohoi këto fjalë. “Janë të gjitha spekulime. Nuk do të jem afër me Klaudian, edhe pse projekti im i ri ka lidhje me baletin”, përfundoi ai. Dyshimet se ai po vendoset në Itali për një ribashkim me Klaudian, lindën pasi dhe balerina postonte video e foto nga i njëjti qytet, Milano.

Albi-Nako-4