Aktorja meksikane e serialit “Kujdes nga ëngjëlli” bëhet nënë për herë të parë

Me siguri ju kujtohet seriali “Kujdes nga ëngjëlli”, një nga serialet meksikanë më të ndjekur jo vetëm në Shqipëri, por në shumë shtete të botës.

Një nga aktoret më të njohura të këtij seriali është bërë nënë. Bëhet fjalë për Africa Zavala e cila luante rolin e Elsës.

Aktorja ka sjellë në jetë një djalë dhe lajmin e ka bërë të ditur vetë ajo. Zavala gjatë shtatzënisë, ka postuar shpesh foto me barkun e rrumbullakosur.

Ajo është e martuar me aktorin Leon Peraza. Çifti janë shumë të lumtur që janë kanë marrë epitetin prindër.

Aktorja 35-vjeçare ka luajtur në shumë telenovela meksikane duke përmendur “Para Volver a Amar”, “Amores con trampa”, “Altrapada” etj.