Aksidenti në Tiranë-Durrës/ Aktori Amos Muji Zaharia flet pas ngjarjes që e tmerroi: O Zot!

Aktori i njohur Amos Muji Zaharia është përfshirë një aksident të rëndë automobilistik mbrëmjen e djeshme në autostradën Tiranë-Durrës. Lajmin e ka dhënë vetë ai në rrjet e tij sociale.

Ndërkohë që aktori postoi në llogarinë e tij në Instagram fillimisht një story ku shkruan: O Zot faleminderit! Dhe më pas sqaroi se çfarë ka ndodhur duke postuar një foto të lajmit të aksidentit të ndodhur.

“Aksident i rëndë në autostradën Tiranë-Durrës. Përplaset BMW, kalon trafikndarëse,”-shkruhet në lajm.

Mirëpo fatmirësisht nuk ka patur të lënduar, madje dhe aktori ka shpëtuar shëndoshë e mirë nga aksidenti, edhe pse i është rrezikuar jeta.

(k.m/dosja.al)