8 performacat më sensuale të Monica Bellucci-t në filma

Ndonëse vitet kalojnë, aktorja mbetet ikonë e femrës së bukur, elegante dhe sensuale në të njëjtën kohë. Bellucci përtej një fytyre dhe trupi të bukur i ka dhënë shumë botës së kinemasë me role të luajtura mjeshtërisht bukur.

1. Malena
Drama e famshme italiane, prej së cilës s’do të harrojmë kurrë fantazitë e atij djaloshi dhe të ecurën plot sharm dhe ndrojtje të një gruaje siç ishte Malena!

2. Shoot Em Up
Aty Bellucci luan rolin e një punonjëse seksi me emrin Donna. Momentet e seksit gjatë aksionit bashkë me Clive Owen bëjnë skenën më pasionante që mund të keni parë ndonjëherë.

3. The Matrix Reloaded
Do të shihni Bellucci-n teksa luan rolin e Persephone, gruan e bukur të djallit Merovingian.

4. The Private lives Of Pippa Lee
Në këtë film, Monica ngjan me një perëndeshë që nuk e ka besdi ta fotografojnë. E veshur në pjesën më të madhe të kohës me fustane të gjatë e të lirshëm, këtë film ja vlen ta shihni vetëm për të!

5. The Manual Of Love
Ju këshillojmë ta çoni menjëherë në skenën ku Riccardo Scamarcio dhe Monica bëjnë dashuri!

6. Under Suspicion
Ky thriller nga Stephen Hopkins do të mbehet mend gjatë nga të gjithë për skenën ku Monica më sensuale se asnjëherë tymoste cigaren përballë Morgan Freeman.

7. How Much Do You Love Me?
Një komedi franceze, ku dy burra bien në dashuri me Monica-n dhe ajo me vetëdije të plotë lejon fantazitë e tyre të garojnë, derisa t’i shuajë shpresat.

8. L’ Appartement
Këtu do të shihni Monica-n bashkë me ish-partnerin e saj Vincent Cassel si dy të dashuruar në Paris, jeta e të cilëve nderlikohet…