6 mënyrat si ta vishni të kuqen, ngjyrën IN të këtij sezoni

Duket se moti i ftohtë e ktheu edhe njëherë nuancën e së kuqes në vëmendjen e të gjithëve! Kjo ngjyrë dominoi në pasarelat e sezonit vjeshtë/dimër 2023 me pamjet më të bukura të modeleve nga disa prej shtëpive më të njohura të modës.

E nëse mendoni se kjo nuk është një ngjyrë fort e pranueshme për vjeshtën dhe dimrit, stilistët na vërtetojnë të kundërtën duke prezantuar gjashtë mënyra sesi ta kombinoni këtë nuancë për muajt e mbetur të vitit.

#1 Njëngjyrëshe

#2 Xhaketa lëkure

#3 Buzëkuq i fortë

#4 Çantë e kuqe

#5 Trëndafila, trëndafila

#6 Geta të kuqe

Burimi: Glamour

Anabelmagazine