40 vite diferencë! Johnny Depp reagon pas zërave se është në lidhje me Jenna Ortega

Johnny Depp ka hedhur poshtë thashethemet se ai është në lidhje me Jenna Ortega.

Ylli i “Pirates of the Caribbean” ka mohuar spekulimet se ai ka një “marrëdhënie personale apo profesionale, çfarëdo qoftë, me Ortega”, sipas Daily Mail.

“Ai kurrë nuk e ka takuar ose nuk ka folur me të”, shkroi përfaqësuesi i aktorit 60-vjeçar në një deklaratë të shtunën. “Ai nuk është i përfshirë në asnjë projekt me të dhe as nuk ka ndërmend të jetë. Ai është i tmerruar nga këto thashetheme të pabaza dhe dashakeqe që synojnë të dëmtojnë reputacionin dhe karrierën e tij,” përfundoi zëdhënësi i Depp.

Ortega, 20 vjeç, i adresoi pretendimet “qesharake” në llogarinë e saj në mediat sociale.

“Unë as nuk mund të qesh”, shkroi aktorja e “Wednesday” në Instagram Story në një postim të fshirë. “Unë kurrë nuk kam takuar apo punuar me Johnny Depp në jetën time. Ju lutemi ndaloni përhapjen e gënjeshtrave dhe na lini të qetë.”

Thashethemet filluan pasi blogu i thashethemeve “Deuxmoi” postoi se Depp dhe Ortega ishin parë së bashku dhe ndoshta po punonin në “Beetlejuice 2”, i cili është planifikuar të dalë vjeshtën e ardhshme.

Depp u bë kryefjalë e mediave për romancën e tij me Joelle Rich, një avokate me bazë në Londër, e cila përfaqësoi aktorin në çështjen e tij për shpifje kundër The Sun në 2020. Një burim i brendshëm i tha “US Weekly” vitin e kaluar se Rich ishte martuar kur ajo dhe Depp filluan të takoheshin, por ishte në mes të divorcit nga burri i saj. Gjithsesi, ata u ndanë në tetor 2022.

Para kësaj, Depp ishte i martuar me Amber Heard nga viti 2015 deri në vitin 2017. Vitin e kaluar, ai fitoi çështjen për shpifje kundër yllit të “Aquaman”, duke pretenduar se 37-vjeçarja gënjeu se ai kishte abuzuar me të.

Ortega, nga ana tjetër, ka qenë e lidhur me këngëtarin Jacob Sartorius dhe yllin e “Andi Mack” Asher Angel.