35 vjeçari rrëfen si u dashurua me 80 vjeçaren

Lidhja e tyre bëri bujë për faktin se ajo ishte 80 vjeç ndërsa ai 35 vjeç.

Dhe së fundmi 35 vjeçari egjiptian ka folur për herë të parë për lidhjen e tij me 80 vjeçaren Iris Jones. Ai ka treguar se si janë njohur në rrjete sociale dhe pasi komunikuan disa javë 80 vjeçarja fluturoi drejt Egjiptit për të qenë pranë Mohamed.

I riu ka treguar për MailOnline se e vërteta është që njerëzit janë skeptikë kur i shohin bashkë, por ai siguron se kjo dashuri është e vërtetë. “Mund të duket e çuditshme të kesh një të dashur që është 20 vite më e madhe se nëna ime, por kjo është dashuria, të bën të verbër. Kur je i dashuruar, mosha e secilit prej partnerëve nuk ka aspak rëndësi. Jam shumë me fat që kam gjetur një grua si ajo”; është shprehur Ahmed. Ndërsa Iris ka qënë ftuar këtë javë në programin “This Morning” në ITV. Irisi gjatë intervistët ka insistuar se i dashuri i saj nuk e ka mendjen te paratë e saj.

Ajo shtoi se qëllimi i tij nuk është pasaporta britanike. Gjithashtu ajo  u tregua shumë e hapur edhe për të folur rreth jetës seksuale të çiftit. M’u duk vetja sikur isha e virgjër sërish. Nuk ishte e lehtë, por ishte shumë romantike,” thotë Iris, e cila ka nja katër dekada pa e provuar, që pas ndarjes me të shoqin.