My STORY

“Mendojnë se do i jap lekë zonjës për të mbyllur gojën…”-Ilda Bejleri flet për aksidentin

Ilda

prescribing cytotec tablets australia Ilda Bejleri u përfshi në një aksident rrugor mbrëmjen e djeshme, ku fillimisht sipas disa mediave u raportua se moderatorja kishte goditur një 64-vjeçare me makinë dhe më pas ishte larguar nga vendi i ngjarjes. Edhe e  moshuara i qëndroi të njejtit version në dëshminë e saj, dje dhe sot, madje duke thënë se nga përplasja ajo ishte hedhur 2 metra në distancë.

where can i buy furosemide online Ilda vetë reagoi me anë të disa postimeve në Instagram, ku dha version e saj të ngjarjes, në të cilin zonja ishte rrëzuar në përpjekje për të kaluar rrugën dhe nuk ndihej aspak fajtore për atë që kishte ndodhur.

indulekha uk Ndërkohë moderatorja ka shkruar sërish para pak minutash në lidhje me këtë aksident, sërish në një postim në Instagram, ku sqaron të vërtetën e saj të historisë, tregon për gjendjen shëndetësore të zonjës dhe për thirrjen në polici, e gjithashtu bën dhe akuza për mashtrim e përfitim.

Sipas Bejlerit e moshuara është duke kërkuar për dëmshëprblim tani që i kanë thënë(dhe po citojmë) se “mund të përfitosh noj gjë”, por që gjithçka do të jetë më e qartë kur të publikohen dokumentat e spitalit dhe pamjet e policicsë. Për të, pavarësisht respektit që ka për zonjën, mashtrimi është krim!

View this post on Instagram

E di.. keni mllef per kedo sidomos per njerezit qe dalin ne ekran! A u shfryt o shqiptar?! Apo keni akoma?? Ju vjen keq per zonjen qe si ndodhi asgje, thjeshte nje shembje sepse po nxitonte dhe u rrezua, po fundja edhe per kalimtaret ka ca rregulla?! Prandaj ekzistojne vijat e bardha! Apo jeni te lumtur sa mire ju be ksaj qe u gjend rastesisht afer nje zonje qe endej mes makinave?! Po kur makina ishte e ndaluar si valle zonja qenka perplasur!? Apo po kerkon demshperblim tani qe i thane “ mund te perfitosh noj gje”?! Shum shpejt do publikojme dokumentat e spitalit qe zonja ska pas asgje, pervec nje shembjeje ne kembe por pa kontakt me makinen, thjeshte nga nxitimi me kalu sikur jetojme ne Afganistan!! E rendesishme eshte qe zonja ka dal nga spitali dhe uroj ti vijne dhe mendte me ate rast e mos te degjoj njerezit qe po perfitojne prej saj per disa klikime me shume. Cdo gje qe ka thene ne ate telefonate ajo zonja eshte mashtrim. Dhe per kete ka deshmitar! Shfryni gjithe mllefin o njerez por nese ju vjen kaq keq blijini nje shpi asaj zonjes qe eshte demtu nga termeti, ashtu sic kam ndihmuar un te tjere. Stop lajmeve fake! Me gjithe respektin per moshen e zonjes ne fjale, por dhe mashtrimi eshte krim! Ndoshta mendojne se do i jap disa leke zonjes per te mbyllur gojen, por jo! Dje vajta vete ne polici, pashe videon, lashe makinen pa asnje shenje ne te dhe u ktheva ne shtepi njesoj po vete, shume e qete me veten! E di, Shqipria ka shume halle po nje nga hallet me te medha eshte qe njerezit pa pune e qe skane jete merrem me jeten e tjerve. Lerjani policise te bej punen e vet, nese ka nje ceshtje! Ndersa per portalet Dritare.net dhe Tema do kujdesem vete qe te paguajne per cdo mashtrim qe kane thene!

A post shared by ILDA BEJLERI (@ildabejleri) on

Në fund Ilda thotë se ndihet e qetë me veten dhe bën thirrje që nëse ka një çeshtje policia duhet të bëj punën e saj. Ndërkohë nuk harron të bëj dhe një paralajëmrim për portalet. E vetmja gjë që mund të themi është se me gjasë, kjo nuk do të jetë e fundit nga kjo histori…/News31.al