Jo vetëm Dua Lipa! DJ shqiptar shkel në skenën e “Brits 2021”, nominohet për çmimin e rëndësishëm

I riu ishte i nominuar për çmimin ‘Kënga më e mirë’.

DJ Regard është shqiptari tjetër icili u shfaq së bashku me Dua Lipën në “Brits 2021”. I riu ishte i nominuar për çmimin ‘Kënga më e mirë’, mirëpo fatkeqësisht nuk mundi që ta fitonte.

Dardan Aliu, i njohur në muzikë me emrin Dj Regard wshtw me origjinw nga Ferizaj. Ai ka arritur që të hyjë në klasifikimet botërore me ‘remix’-in që i ka bërë këngës “Ride it”. Kënga është e britanikut Jay Sean dhe është publikuar në vitin 2008, ndërsa ripërpunimi që i ka bërë këtë verë Dj Regard e ka rikthyer sërish të preferuar për publikun.

(A.B)/Dosja.al