Irini Qiriako rrëfehet pa doreza: Kur pash për herë të parë burrin nuk më pëlqeu

Qiriako kujtoi ditën kur për hërë të parë ka mashkullin që më vonë u bë dhe bashkëshorti i saj.

Këngëtarja e njohur e muzikës popullore, Irini Qiriako, ka rrëfyer sot njohjen e saj me bashkëshortin dhe disa detaje nga martesa. E ftuar në emisionin “E Diell” në Top Channel, Qiriako kujtoi ditën kur për hërë të parë ka mashkullin që më vonë u bë dhe bashkëshorti i saj.

“Kur e pash për herë të parë s’më pëlqeu, më vonë kur filloi të fliste fillova ta pëlqeja dhe kur e pashë që ai bënte shumë pas meje, u martova me të”, u shpreh këngëtarja.

Bilbili i muzikës popullore më tej tregoi se bashkëshorti e ndihmonte në punët e shtëpisë, por shtoi se të gjitha lekët që ajo fiton në koncerte nuk i mban për vete, por ai jep burrit.

(A.B. Dosja.al)