Horoskopi i datës 26 tetor 2020

Dashi

Kjo e hënë do jetë disi e trazuar dhe e mbushur me tensione, ndaj bëni mirë shmangni diskutimet. Ndonjëherë është mirë rrini heshtur se sa ngjallni polemika pafund.

Demi

Duhet mundoheni qetësoheni, pasi fundmikeni qenë shumë ankth. Natyrisht, keni pasurqëllimet tuaja, por fatmirësisht me afrimin e nëntorit, presioni i yjeve do largohet. Muaji po afron do jetë shumë i mirë, sidomos për sa i takon ndjenjave.

Binjakët

Ju pret një ditë pozitive gjatë cilës mund përfitonipër sqaruar disa situata vijojnë jenë konfuze. Kjo vlen edhe për ndjenjat, ku nëse keni pasurkeqkuptime ditët e kaluara, ka ardhur momenti irikuperimit.

Gaforrja

Kjo e hënë do jetë pozitive lidhur me paratë dhepunën, sidomos për gjithë ata kanë një aktivitet tyren. Ndërkohë, mund ketë probleme dheshqetësime lidhur me ndjenjat dhe emocionet, si dashuri, edhe familje.

Luani

Dashuria mund jetë protagoniste e ditës, por duhet bëni shumë kujdes, pasi nga njëra anë Hëna ju mbrondhe nga ana tjetër, Dielli, Mërkuri dhe Venusi, janë kundërt. Mundohuni bëni kujdesin maksimallidhur me atë do thoni, pasi mund ketë ndonjëkeqkuptim i cili do sjellë tensione.

Virgjëresha

Kjo ditë do jetë mjaft pozitive, por do ndiheni nënankth dhe frikë për ardhmen. Keni nevojë për shumë siguri sferën ekonomike, mënyrë mospërballeni me kriza. Mundohuni veçse mos viheninën pushtetin e panikut.

Peshorja

Ju pret një ditë shumë pozitive sa i takon dashurisë, kunjë histori e mund transformohet diçka shumë bukur. Lëreni veten udhëhiqet nga emocionet, pa pasur frikë.

Akrepi

Për lindurit e kësaj shenje ka nisur një fazë e rëndësishme dhe e hëna do jetë mjaft pozitive, kuplanetet do jenë favorin tuaj. Dielli, Mërkuri, Venusi dhe Hëna janë anën tuaj, kështu rrini qetë pasi diçka mjaft pozitive do ndodhë.

Shigjetari

Kjo ditë do jetë mjaft pozitive, ku tejet favorizuarado jenë raportet ndërpersonale dhe takimet me njerëz rinj. Mundohuni ti përjetoni situatat sa lehtë jetë e mundur dhe shihni përpara me optimizëm.

Bricjapi

Kjo e hënë do jetë disi nën ritmin e duhur, ndajpërfitoni për tu qetësuar dhe për menduar se çfarëdëshironi nga e ardhmja. Keni projekte për jetën tuajndaj planifikojini me detaje. Nëse ndiheni lodhur, mundohuni gjeni shumë kohë për veten tuaj. Po ashtu duhet bëni kujdes ndaj debateve familje.

Ujori

Ju pret një ditë konfliktuaale gjatë cilës mund dalinprobleme sferën sentimentale, personale oseprofesionale. Mund përballeni edhe me çështje kërkojnë zgjidhje ose mund dalin tensione dhe debate shqetësuese.

Peshqit

Ndonjëherë diçka sapo ka lindur, mund shndërrohet rëndësishme krejt papritur, kështu gjatë këtyre ditëve jepuni vlerën e duhur njohjeve reja, cilat mund kthehen miqësi shumë mirë.