Horoskopi i datës 20 shkurt 2019 nga Susan Miller

Dashi
Hëna e plotë e djeshme në Virgjëreshë do të mbetet e fuqishme, duke prekur sektorët tuaj shëndetësor, kështu t’i kushtoni vëmendje të gjitha komunikimeve që lidhen me çështjet mjekësore. Me Diellin, Neptunin dhe Mërkurin tek Peshqit, ju do të keni mbështetjen e të dashurve tuaj.

Demi
Një projekt kreativ mund të arrijë një pikë kthese, falë informacioneve të reja që dalin pas hënës së plotë të djeshme në Virgjëreshë, sektori i krijimtarisë suaj. Ju mund të keni një ide që ju ndihmon të kuptoni se si të përsosni një vepër arti ose një projekt tjetër.

Binjakët
Me sundimtarin tuaj, Mërkurin, duke fluturuar nëpër Peshqit (sektori i karrierës suaj) së bashku me Neptunin dhe Diellin, çështjet profesionale do të kenë gjasa të jenë në qendër të vëmendjes suaj. Hëna e plotë e djeshme në Virgjëreshë, në sektorin e familjes, do të vazhdojë të energjizojë të dyja këto fusha.

Gaforrja
Nata dhe qielli do të tregojnë përfitime tani, pasi ju do ta shihni vetën të pushtuar nga Hëna, e cila vazhdon t’i lëshojë energjinë e saj hënës së plotë të djeshme. Frymëzohuni nga kjo pamje, sidomos kur bëhet fjalë për ëndrra dhe udhëtime.

Luani
Sektori juaj i parave, do të presë sundimtarin tuaj, Diellin, (së bashku me Neptunin dhe Mërkurin), kështu do të mund të shpenzoni kohë të konsiderueshme për rishikimin e financave. Me hënën e plotë dje në Virgjëreshë, mund të kuptosh që duhet të menaxhosh më mirë detyrimet e tua.

Virgjëresha
Hëna e plotë e djeshme në Virgjëreshë, sektori juaj i trupit dhe i personalitetit, do të mbetet i fuqishëm. Informacioni mbi shëndetin ose palestrën mund të dalë në dritë, duke sugjeruar kursin tuaj më të mirë për vetëpërmirësim. Me Diellin, Neptunin dhe Mërkurin përballë Hënës në Peshqit, sektori juaj i partneriteteve, do të përmiresohet.

Peshorja
Idetë e reja për përmirësimin e shëndetit do t’ju frymëzojnë sot, në sajë të hënës së plotë të djeshme në sektorin e rikuperimit, së bashku me shumë mbështetje nga Dielli, Neptuni dhe Mërkuri, të gjitha në Peshqit, sektorin tuaj të mirëqënies. Ju mund të kuptoni se keni nevojë për një formë më të butë të stërvitjes ose një klub shëndetësor më luksoz me pajisje premium.

Akrepi
Jeta juaj krijuese do të jetë në qendër të vëmendjes sot, sektori juaj i krijimtarisë, i bashkuar nga Dielli dhe Mërkuri, siguron suksesin. Kjo do të vazhdojë t’ju lejojë një qasje të veçantë, në sajë të hënës së plotë. Nëse punoni në art, shkoni në studio dhe derdhni ndjenjat tuaja në mesazhin tuaj të preferuar.

Shigjetari
Rrëshqitja e gjatë e Neptunit në shenjën e Peshqve (sektori juaj i shtëpisë) deri në vitin 2025 do t’ju lejojë të vendosni themelet e jetës suaj. Me hënën e plotë të djeshme në Virgjëreshë (sektori i karrierës suaj), mund të dëshironi të ndryshoni modelet e punës në mënyrë që të mund t’i kushtoni më shumë kohë çështjeve të shtëpisë.

Bricjapi
Peshqit, sektori juaj i komunikimit, do të marrë energjitë pastruese nga Neptuni, planeti i frymëzimit. Tani që Dielli dhe Mërkuri kanë hyrë në këtë sektor, ka të ngjarë që të keni ide kreative për të përmirësuar aftësitë tuaja të të folurit. Nëse keni nevojë të jepni një fjalim të rëndësishëm, praktikohuni.

Ujori
Financat do të mbeten të forta, falë Mërkurit, Neptunit dhe Diellit tek Peshqit, sektorit tuaj të të ardhurave. Hëna e plotë dje në Virgjëreshë, sektori juaj i përbashkët i parave, ka të ngjarë të rrisë këtë fokus, duke treguar se ku mund të përmirësoni dhe menaxhoni më mirë financat.

Peshqit
Planeti juaj Neptuni, do të bekojë Peshqit, sektorin tuaj më fizik, deri në vitin 2025. Dielli dhe Mërkuri po udhëtojnë gjithashtu atje, duke rritur vitalitetin tuaj dhe duke ju dhënë ide vizionare. Përdorni këto energji për të rinovuar shëndetin tuaj, eksploroni kuzhina të reja dhe inkurajoni vetëshprehjen duke përmirësuar aftësitë tuaja.