Horoskopi 26 nëntor 2021

Dashi
Nëse ndaleni për një çast dhe mendoni sot, do të kuptoni se betejat më të mëdha të jetës suaj kanë qenë betejat e vullnetit. Pra, nëse përballeni me ndonjë konflikt sot, mos e harroni këtë. Mos pranoni kompromis vetëm për hir të paqes. Ecni përpara me idetë tuaja.

Demi
Nuk ka diçka të tillë si “shumë vonë”. Nëse e shihni se gjërat nuk po shkojnë siç dëshironi, bëni një hap më të madh përpara. Duke filluar nga sot, ju duhet t’i jepni vetes shumë më shumë kredit kur bëhet fjalë për çështje biznesi dhe financiare. Mos lejoni askënd t’ju thotë të kundërtën.

Binjakët
Ju duhet një arratisje argëtuese që mund ta shijoni vetë. Organizojini vetes një darkë të këndshme. Çfarëdo që të bëni, përpiquni të përdorni kohën tuaj shtesë për të llastuar veten në maksimum. Sa i përket aspektit financiar, ai do të jetë në formë të shkëlqyer.

Gaforrja
Paratë vazhdojnë të jenë në mendjen tuaj sot. Një vështrim i shkurtër në situatën tuaj financiare mund t’ju bëjë të pyesni veten nëse dikush po luan një shaka mizore me ju. Shifrat nuk gënjejnë dhe ato që po ju tregojnë nuk janë një lajm jashtëzakonisht i mirë.

Luani

Largohuni nga çdo gjë e rrezikshme emocionalisht ose fizikisht sot. Ju duhet të shqetësoheni për sigurinë. Një mundësi e re vjen me më shumë rreziqe sesa keni kuptuar fillimisht dhe do të duhet të bëni disa hulumtime të hollësishme për t’u siguruar që jeni gati për të. Luani në mënyrë të sigurt.

Virgjëresha
Dita fillon normalisht, lehtë dhe me një dhuratë e ëmbël. Kushtojini vëmendje dhe vini re çdo ndryshim që vjen në jetën sentimentale, por mos e lini veten të zhyteni në ndonjë dramë. Nga fundi i ditës së sotme, një ndjenjë relaksi do t’ju çojë drejt një mbrëmjeje të qetë.

Peshorja

Si një sfungjer i ri, truri juaj është i etur të thithë gjithçka që shfaqet në horizont sot! Gjithmonë keni menduar se të mësuarit është diçka argëtuese, por sot mund të argëtoheni aq shumë duke mësuar diçka të re, saqë mund t’ju duhen disa ditë për t’u rikuperuar! Bëhuni gati për një zbulim tronditës.

Akrepi

Ju mund të zgjoheni duke u ndjerë pak pa drejtim, por kjo nuk është domosdoshmërisht një gjë e keqe. Ndoshta jeni duke pritur kohën e duhur për të hyrë në një projekt. Ju keni gjithmonë një këndvështrim shumë interesant për gjërat, gjë që do t’ju ndihmojë në marrëdhënien tuaj në çift.

Shigjetari

Motori juaj mund të ketë disa probleme për t’u ndezur sot. Nëse ngjarjet e sotme nuk janë mjaft frymëzuese për ju, ndërmerrni disa iniciativa dhe përziejini pak ato. Ndërsa jeni duke pritur që gjërat të bashkohen më vonë, bëni diçka të papritur tani. Befasoni dikë me një telefonatë ose e-mail.

Bricjapi

Fati juaj po ndryshon sot, çka mund të jetë e mirë ose e keqe. Nëse kohët e fundit jeni bekuar me shuma të mëdha parash, fati mund të fillojë të ndryshojë për ju, por mos u shqetësoni, është e përkohshme. Bëhuni gati për një ndryshim të madh.

Ujori

Mund të prisni ta filloni këtë ditë me shumë energji të lartë, aq sa mund të hidheni nga shtrati dhe të kërceni nëpër dhomë. Ka shumë emocione, ide dhe shpresa që notojnë në kokën tuaj tani, dhe ato po ju japin një forcë fizike që mund t’ju çojë përpara gjatë ditës.

Peshqit

Do të ishte diçka e zgjuar nëse thjesht pranoni ndonjë shqetësim ose pasiguri që mund të keni përpara. Nëse i lini të tjerët të kuptojnë se ndiheni si një peshku pa ujë, ata do t’ju respektojnë edhe më shumë. Një shenjë kryesore e intelektit tuaj është se ju e dini kur nuk dini diçka dhe jeni të gatshëm ta pranoni atë.