Clara Chia s’është rehat me këngën e Shakirës: I këndojnë në rrugë dhe të gjithë e njohin

“Sessions #53” e Shakirës është kthyer në një hit muzikor dedikuar ish-it tuaj pas referencave të dukshme për ish-partnerin e kolumbianit, Gerard Pique. Megjithatë, nuk ka në fokus vetëm babain e fëmijëve të saj, por ka edhe një mesazh tjetër për partneren aktuale të ish-lojtares së Barcelonës, Clara Chia.

“Ajo ka emrin e një njeriu të mirë, një lojë me emrin Clara, qartë nuk është ashtu siç tingëllon”, thotë artisti në një fragment të këngës. Kjo është arsyeja pse Lorena Vazquez dhe Laura Fa në ‘Mamarazzi’ të El Periodico, kanë shpjeguar në një pjesë të re të podcast-it të tyre se si 23-vjeçarja po e jeton këtë situatë të komplikuar. “I këndojnë në rrugë dhe të gjithë e njohin”.

Sipas gazetarëve, Clara Chia mundohet të qëndrojë stoike ndonëse nuk është gjithmonë e lehtë. Dhe disa njerëz rreth saj sigurojnë se ka pasur disa situata “të pakëndshme” dhe se ajo nuk popret mirë faktin e të qenit një personi publik.

Ndërkohë mesa duket dyshja nuk janë të vetmit që Shakira ka përfshirë në këngë. Këngëtarja ende banon në rezidencën e vendosur në Esplugues de Llobregat, dhe në një shtëpi ngjitur jetojnë prindërit e Pique. “Më ke lënë vjehrrën si komshi”, thotë Shakira në këngë duke iu referuar afërsisë së prindërve me shtëpinë e tyre.

Bordo