Angelina Jolie i lë gjithë pasurinë vetëm njërit prej djemve

Dyshja i dha fund lidhjes 2 vite më parë dhe marrëdhënia e tyre siç është përfolur ka qenë e tensionuar. Mirëpo, së fundmi të gjithë janë shokuar pasi është mësuar se Angelina do t’ia lë të gjithë pasurin e saj vetëm njërit prej djemve, Madoxx i cili është fëmija i adoptuar i çiftit të famshëm. Sipas “National Enquirer”, aktorja e famshme do t’i lë 116 million dollar pasuri Madoxx duke përjashtuar kështu të 5 fëmijët e tjerë dhe duke mos ju lënë asgjë. Siç raportojnë mediat e huaja, Jolie e ka marrë këtë vendim pasi Madoxx është i vetmi që e mbështeti në divorcin me Brad Pitt dhe gjatë gjithë kohës mori anën e saj, po ashtu thuhet se Jolie ka paraqitur dokumentet që të rimarrë mbiemrin e saj dhe ka hequr dorë nga mbiemri Pitt./Lapsi.al