Lajm!

Vrau për balerinën, si tronditi Shkodrën i riu para 5 vjetësh

Sadetin

http://architecturalconcrete.net/portfolio/stained-concrete-patio/attachment/john-martin-18/ Policia e Tiranës ka vënë në pranga mbrëmjne e djeshme 28 vjeçarin, Sadetin Erkoçeviq. Ai u denoncua nga qytetarët, për lëvizje të dyshimta. Por pas arrestimit, u pa që iste i armatosur dhe se dyshohej të planifikonte një vrasje.

Erkoçeviq është një emër i njohur për policinë dhe i shpallur në listën e 31 më të kërkuarve në Shkodër. Ai akuzohet për vrasje me dashje në vitin 2014.

Në atë kohë, pas një sherri për një balerinë në një lokal me muzikë live i riu ka vrarë me armë zjarri shtetasin Indrit Ylli dhe ka plagosur shtetasin Jetmir Molla.

purchase cytotec online Ngjarja më 2014
Në lokalin “Enigma”, në fshatin Zus, në Shkodër, kishte shkuar  Indrit Ylli se bashku me kushëririn e tij, Ervin Ylli, dhe një shokun e tij, Fabian Hoxha. Në këtë lokal, më pas ka shkuar edhe shtetasi Jetmir Beqiri (Mollaj), së bashku me shokun e tij, Altin Haxhi. Shtetasi Jetmir Beqiri (Molla) është kushëri me të ndjerin Indrit Ylli dhe me shtetasin Ervin Ylli.

Ata janë takuar në lokal dhe kanë shkëmbyer pije me njëri-tjetrin. Në një moment, rreth orës 24.00, i viktima Indrit Ylli është çuar së bashku me Jetmirin dhe shokun e tyre Fabian dhe kanë filluar të kërcejnë në mes të lokalit.

Indrit është afruar tek tavolina, ku qëndronte Elion (Esmeraldo) Hato, së bashku me shokët e tij dhe ka marre nga tavolina e tyre një balerinë për të kërcyer me të.

Në këtë moment, mes Indrit Ylli dhe shtetasit Sadetin Erkoçeviq (Lisi), i njohur me emrin “Timi”, ka filluar një debat lidhur me balerinën, debat që ka përfunduar në përdorimin e armëve./Gazeta Liberale