My STORY

Armina Mevlani flet si kurrë më parë: Shkëlzeni dëshiron të kemi fëmijë, por unë…

check it out  

Lyrica purchase online australia E ftuar sot ne “Pushime on Top” Armina Mevlani foli per marredhenien e saj me familjen Berisha, planet per martese dhe rutinen e kujdesit per fytyren.

Pushimet e tua ne Livadh nje tradite?
• Po, duke qene se mblidhet familja, tezet, kusherinjte dhe une gjej kohen per 2-3 dite te bashkohem me ta ketu ne plazhin e Livadhit.
Pushimet te tjera ke planifikuar?
• Isha ne Mikonos me shoqeri dhe coft do ikim ne fund te Gushtit-fillim Shtatori sepse na pelqen qe eshte me qetesi.
Ke vendosur nje qellim se ku do te arrish me blog-un tend?
• Po, objektivi eshte qe te realizoj nje linje timen ne te ardhmen. Dhe nuk dua te nisi dicka nga hici, por te jete e menduar mire dhe te marre permasa boterore.

0B1326B2-7735-4BCE-A963-9DAAB8DBE3EF
Cfare ndodh me jeten tende private? Ne ditelindjen tende te fundit ne Paris, ishe vetem?
• Jo, sigurisht qe nuk isha vetem. Une isha ne nje udhetim pune dhe Shkelzeni erdhi me surprizoi. Une isha me shoqen time te ngushte dhe Zeni erdhi se bashku me te fejuarin e saj qe eshte dhe shoku im i ngushte.
Sa e veshtire eshte te menaxhoni angazhimet dhe kohen se bashku ne cift? Vetem darka ju mbledh bashke?
• Jo, edhe mengjesi. Une mundohem gjithm qe mos te le gje mangut ne marredhenien ne cift. Edhe udhetimet e punes i bej te shkurtra, 1 ose 2 dite, ose disa nga udhetimet i bejme dhe bashke. Ndonjehere shkeputjet ose udhetimet i bejne dhe mire lidhjes, sepse ne u beme dhe shume kohe bashke, 7 vjet.
7 mbahet si vit kritik per çiftet, nderkohe qe per ju te gjithe presin nje kurorezim final. Keni bere ndonje plan?
• Sigurisht qe e kam bere. Nuk kam ndare akoma data dhe po e mendoj mire vendin perpara se ta bejme publike.
Cfare marredhenie ke me vjehrrin dhe vjehrrën? Kush te llaston me shume?
• Shume te mire. Normal qe femrat llastojne me shume, pra Lili.
E therret vjehrre ose mama?
• Jo, e therras Lili. Respekti dhe sjellja jone e mire tregon me shume se sa menyra si e therret.

A446DCE4-6688-4EBA-99D3-B9C6AF306D0B
Ke ndonje surprize qe ndan vecmas si me e bukura?
• Po, ka qene ditelindja kur kam bere 25 vjec. Ishte surpriza te njepasnjeshme te Zenit, te shoqerise. Jam ndjere shume e lumtur dhe kam kuptuar qe vertet keta njerez me kane xhan. Tani mezi pres te bej 30.
Ke menduar te behesh nene? Dhe sa femije do keni?
• Absolutisht qe e kam menduar. Une ne fakt jam e lumtur qe Zeni i ka 2 femije te cilet i dua shume. Do e di qe femija ime nuk do jete i vetem, si une, pa motra dhe vella. Une dua te kem femije, dhe Zeni nuk me ka bere asnjehere presion, por duke qene se jemi te dy te zene ne udhetime, dua qe te jete koha perfekte per kete hap, qe te angazhohem në maksimum tek familja. Une jam 28 vjec dhe shoqet e mia mendojne ndryshe por une mendoj qe kur te vije koha e duhur eshte me mire dhe sigurisht pas martese.
Ke nje enderr tenden per te ardhmen?
• Eshte ajo qe thashe, qe dua te kem dicka timen, te cilen e kam menduar dhe ideuar, por tani dua ta realizoj.
Qe eshte linja jote e kozmetikes?
• Jo, eshte linje veshjesh, te cilen po e mendoj shume ne menyre qe te me perfaqesoje denjesisht.